A Kő-pataki-tónál rókákat fognak be, melyek veszélyt jelenthetnek egy ritka endemikus fajra.
A Tátrai Nemzeti Park (TANAP) arra kéri a ragadós száj- és körömfájás járvány által érintett területekről érkező látogatókat, hogy a vírus terjedése idején fontolják meg a Tátrai Nemzeti Park területén való tartózkodásukat.
Március 21-én a Kis-Fátrában egy kutyáját sétáltató férfi medvével találkozott, aki váratlanul megtámadta.
Cukorka, nápolyi vagy kolbász, semmit sem vetnek meg. Hollóraj terrorizálja a turistákat a Lengyel-Tátrában, a zárt hátizsák sem riasztja el őket, könnyedén megbirkóznak ezzel az akadállyal.
A természetvédők szerint a medvék kilövésével kapcsolatos megállapodások több mint fele valószínűleg illegális.
Zakopanénak egyre több gondja van a vadon élő állatokkal, akiket a turisták játékszerként kezelnek. „Egy szarvas döfése akár végzetes is lehet” – figyelmeztet a polgármester.
A várakozásoknak megfelelően az őszi számlálás adatai alapján nőtt a zergeállomány a Tátrában, számuk ezer felé közelít.
Három éven belül a harmadik halálos kimenetelű medvével történő találkozás történt a múlt héten Szlovákiában, ezúttal is az Alacsony-Tátra közelében.
A Lengyel-Tátrában a március 1 és november 30 közötti időszakban tilos az éjszakai túrázás. Ennek célja elsősorban az állatok nyugalmának biztosítása, másrészt a turisták védelme.
„Megdobálták például szendvicsekkel, és ha ez nem lett volna elég, üvöltöztek, a kezükkel hadonásztak… amíg egy parkőr át nem vette a helyzet irányítását.”
Az idei tavaszi zergeszámlálás során összesen 793 zergét regisztráltak a Tátra szlovák és lengyel oldalán a nemzeti parkok védett területén.
A hársfák korát 210-250 évre becsülik.
A Lengyel-Tátrában, a Palánkos-völgyben (Strążyska Dolina) található Teaházban történt betörést minden bizonnyal egy medve követte el.