A Tátrai Nemzeti Park 2026. június 1-től megszünteti a magashegyi területekre vonatkozó szezonális lezárást.
A Tátrai Nemzeti Park 2026. június 1-től legalább egy hónapra ideiglenesen lezárja a piros jelzésű Felső turistautat a Tarajka és a Rainer-kunyhó feletti elágazás között.
Május 25-29 között teljes útzár várható, az érintett szakaszon gyalogosan sem lehet közlekedni.
Ha olyan helyen készítünk fotót a Tátrában, ahová tilos belépni, az komoly bírságba kerülhet.
Lenyűgöző jelenetek a Tátrai Nemzeti Parkban.
A Tátrai Nemzeti Park szigorítja az éjszakai túrázás szabályait a Lengyel-Tátrában.
A TANAP megnyitja a látogatók előtt az exkluzív, lovasszánnal vagy lovaskocsival bejárható Zvernica tanösvényt.
Az útvonal hivatalos jelölése a terepet borító hótakaró miatt a jövő évi nyári turistaszezon kezdetére tolódik.
A Tátrai Nemzeti Parkban (TANAP) november 1-től ismét szezonális tilalom lép életbe, melyben a két évvel ezelőtt elfogadott új látogatási szabályok változásokat és kiigazításokat hoztak.
Évről évre kevesebb hulladékot, ezúttal mindössze 47 kg szemetet emeltek ki a megtisztított tátrai tavakból.
A Tar-pataki-völgybe vezető turistaút fölött emelkedő sziklatornyok sikeresen kiállták a terheléses tesztet.
A Téry menedékház feletti hágóba vezető turistaút 57 ezer euróból újul meg.
A TPN közzétette a 2025 első félévére vonatkozó adatokat, a TANAP pedig az idei turistaszámlálás eredményét.