48 perc alatt a Gáspár-csúcsra új hegyifutó rekord Hír

Nagy Árpád
Nagy Árpád
2017/10/27
Október 21-én szombaton 10. alkalommal rendezték meg Zakopanéban az Alpin Sport „Tatrzański Bieg Pod Górę” elnevezésű hegyi futóversenyt. A versenyen, melyen ezúttal 305 induló vett részt, a versenyzők Zakopanéból, a II. János Pál pápa körforgalomtól (Rondo Jana Pawla II, népszerű nevén csak Rondo) indulva felfutnak a Gáspár-csúcsra (Kasprowy Wierch), Andrzej Długosz rekordidő alatt futott fel a népszerű csúcsra. A verseny útvonala hagyományosan a Rondótól (915 m) a Myślenickie Turnie (1354 m) átszállóállomás mellett elhaladva a Gáspár-csúcsig (1986 m) vezet. Az indulók számára limitidőt határoztak meg, az átszállóállomás feletti felső szakaszon csak az folytathatta a versenyt, aki 60 perc alatt felért az ellenőrző pontra. Az idei verseny győztese azonban kevesebb mint egy óra alatt feljutott a csúcsra, vagyis a táv végére.

A győztes, Andrzej Długosz 48 perc 19 mp alatt teljesítette a távot, megdöntve ezzel Kamil Jastrzębski 2014-ben felállított rekordját, aki ezúttal alig néhány másodperccel lemaradva (0:48:56) a második helyen végzett. A harmadik helyezettnek járó elismerést Krzysztof Bodurka vehette át (0:50:51). A nők versenyét Dominika Wiśniewska-Ulfik nyerte 1 óra 2 p 26 mp-es idővel.