2018. június 25., hétfő

Ismét közvetlen autóbuszjárat Zakopane és Poprád között


A nyári turistaszezon kezdetével együtt ismét közvetlen, menetrend szerinti autóbuszjárat indult Zakopane és Poprád (illetve napi egy alkalommal Poprád AquaCity) között, amely attól függetlenül jelentősen megkönnyíti a Tátra látnivalóinak megközelítését, hogy a hegység melyik oldalán van a szállásunk. Az autóbusz menetrendbe állításával elsősorban azokra gondoltak, akik nem saját gépjárművel, hanem tömegközlekedéssel érkeznek a Tátrába, és azzal szeretnének eljutni a hegység túlsó oldalára.
A menetrend szerint közlekedő autóbuszok június 15. és október 14. között közlekednek, a Zakopanéból induló járatok az új buszpályaudvarról (Nowy Dworzec, az állomás mellett), a 11-es kocsiállásról indulnak. A járat Cyrhla, Murzasichle, Poronin, Bukowina Tatrzańska településeken keresztül érkezik meg Lysa Polanára (Poprád felé csak a lengyel oldalon áll meg!), majd Javorina, Zár (az autóbusz megáll a Lombkorona tanösvényhez vezető turistaút elágazása közelében is), Barlangliget (a Bélai cseppkőbarlang közelében), Késmárki itató, Fehér-víz parkoló, Matlárháza, Tátralomnic, Ótátrafüred útvonalon érkezik meg Poprádra.

Ótátrafüredről a tátrai villamossal lehet tovább utazni a Csorbai-tóhoz, ennek elérése ezzel a közlekedési eszközzel kb. 40 percet vesz igénybe. Azokról a településekről, amelyeken az autóbusz keresztülhalad, számos turistaút kiindulópontja elérhető.
Menetjegyek vásárolhatók a gépkocsivezetőnél, ezekért lengyel złotyval vagy euroval is fizethetünk, valamint Zakopanéban a pályaudvar pénztárában, illetve elővételben a strama.eu weboldalon (kedvezményes jegy vásárlására csak a gépkocsivezetőnél van lehetőség).
Az autóbuszjárat részletes menetrendje itt érhető el!

A jelentősebb megállókra történő érkezés időpontja 06.15. – 09.30 között:
Zakopane – Poprád
Zakopane – Nowy Dworzec, 11-es kocsiállás: 6:05, 9:05, 11:05, 16:05
Poronin – Kośne Hamry: 6:30, 9:30, 11:30, 16:30
Zár – Bachleda-völgy: 7:10, 10:10, 12:10, 17:10
Fehér-víz parkoló: 7:22, 10:22    12:22, 17:22
Ótátrafüred: 7:37, 10:37, 12:37, 17:37
Poprád – Autóbusz pályaudvar: 7:53, 10:53, 12:53, 17:53

Poprád – Zakopane

Poprád – Aquacity: 11:35
Poprád – Autóbusz pályaudvar, 4-es kocsiállás: 8:50, 11:50, 16:50, 17:50
Ótátrafüred: 9:10, 12:10, 17:10, 18:10
Fehér-víz parkoló: 9:29, 12:29, 17:29, 18:29
Zár – Bachleda-völgy: 9:41, 12:41, 17:41, 18:41
Łysa Polana: 10:02, 13:02, 18:02, 19:02
Poronin – Kośne Hamry: 10:21, 13:21, 18:21, 19:21
Zakopane – Autóbusz pályaudvar: 10:44, 13:44, 18:44, 19:44

A jelentősebb megállókra történő érkezés időpontja 10.01. – 10.14 között:
Zakopane – Poprád
Zakopane – Nowy Dworzec, 11-es kocsiállás: 6:05, 15:05
Poronin – Kośne Hamry: 6:30, 15:30
Zár – Bachleda-völgy: 7:10, 16:10
Fehér-víz parkoló: 7:22, 16:22, 
Ótátrafüred: 7:37, 16:37
Poprád – Autóbusz pályaudvar: 7:53, 16:53, 

Poprád – Zakopane
Poprád – Autóbusz pályaudvar, 4-es kocsiállás: 8:50, 16:50
Ótátrafüred: 9:10, 17:10
Fehér-víz parkoló
Zár – Bachleda-völgy Bachledowa Dolina: 9:41, 17:41
Łysa Polana: 10:02, 18:02
Poronin – Kośne Hamry: 10:21,18:21
Zakopane – Autóbusz pályaudvar: 10:44, 18:44


1 megjegyzés:

  1. Érdemes tudni:
    Ez a buszjárat a Lengyel-Tátra környéki gigadugók miatt a forgalmi helyzettől függően gyakran kerülőúton közlekedik. Ilyenkor a menetrendtől eltérően a 49-es/3078-as utakon át halad, és Lysa Polana és Javorina megállóhelyeket kihagyja.

    VálaszTörlés

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...