Bartosz Gorczyca nyerte a Tátra gerincein 2015 hegyi futóversenyt Hír

Nagy Árpád
Nagy Árpád
2015/08/15
Megvan a „Tátra gerincein 2015” hegyi futóverseny győztese, a második alkalommal megrendezett versenyt ezúttal Bartosz Gorczyca, a Buff Team Polska versenyzője nyerte, 9:16:05-ös eredménnyel. Teljesítményéhez ezúttal is gratulálunk!
A versenyzők pontosan reggel 4:00 órakor indultak a Chochołowi-völgyben, a Szürke-tisztáson (Siwa Polana) felállított rajthelyről. A verseny távja 70 km, szintkülönbsége hozzávetőlegesen 5000 méter volt. A versenyt az alábbi útvonalon rendezték: Szürke-tisztás (Siwa Polana) – Rét-hegy (Grześ) – Rákony (Rakoń) – Volovec (Wołowiec) – Ék-hegy (Starorobociański Wierch) – Ornak-gerinc (Ornak) – Ornak menedékház (Hala Ornak) – Keskeny-csorba (Chuda Przełączka) – Vörös-hegyek (Czerwone Wierchy) – Gáspár-csúcs (Kasprowy Wierch) – Gąsienica-tisztás (Hala Gąsienicowa) – Murowaniec menedékház (Schronisko Murowaniec) – Kereszt-nyereg (Krzyżne) – Lengyel-Öt-tó völgye (Dolina Pięciu Stawów Polskich) – Mickiewicz-vízesések (Wodogrzmoty Mickiewicza) – Waksmundi-rét (Polana Waksmundzka) – Kutyatej-rét (Psią Trawka) – Olczai-tisztás (Polana Olczyska – Kuźnice (Kuźnice), COS Stadion. A verseny pontos útvonala itt látható.

Rögtön a verseny kezdetén Przemek Sobczyk és Bartosz Gorczyca álltak az élre, mögöttük az első ellenőrzési pontnál Jacek Żebracki állt a harmadik helyen. Ezután Gorczyca fokozatosan elhúzott vetélytársaitól, egyre nagyobb előnyre tett szert, melyet aztán a verseny végéig sikerült megőriznie. A második helyen Przemek Sobczyk, a Tatrarunning.pl versenyzője végzett (9:47:23), harmadik lett Piotr Hercog, a  Salomon Suunto Team versenyzője. (10:05:59). A negyedik helyet Jacek Żebracki, a GOPR hegyimentője szerezte meg (10:17:18). A verseny végeredménye és az elért idők itt tekinthetők meg!