Sherpa Rally, Psotka emlékverseny, Gerlach futóverseny - eredmények Hír

Nagy Árpád
Nagy Árpád
2011/10/25

Fotó: podtatranske.noniny.sk

Az elmúlt hétvégén immár 27. alkalommal rendezték meg a tátrai teherhordók hagyományosan legnagyobb versenyét, a Sherpa Rallyt. Vasárnap reggel összesen 60 versenyző (köztük 12 nő) vágott neki a távnak Szlovákiából, Csehországból, Lengyelországból és Magyarországról. A verseny célpontja a Hosszú-tavi menedékháznál volt, útjuk során kb. 960 méter szintkülönbséget kellett megtenniük a jeges, csúszós terepen, a férfiaknak 60, a nőknek 20 kg. teherrel a hátukon.

A férfiak versenyét Matúš Vnenčák nyerte (1:50:30), aki mindössze 1 (más források szerint 7…) másodperccel előzte meg a második helyen célba érkező Miky Knižkát (Zamkovszky-menedékház), a harmadik helyen Eduard Lipták (Hunfalvy-völgyi menedékház) érkezett be a célba (1:56:58). A nők Lady Rallye nevű versenyét az Alacsony-Tátrában található Kamenná chata menedékházban dolgozó Lenka Hiklová nyerte (1:39:57), második lett Patrícia Gánovská (Zamkovszky-menedékház, 1:43:30), harmadik pedig Anna Pažitná (Kamenná chata, 1:48:34).

Az első alkalommal kiírt gyermekverseny három kilométeres távjára összesen 40 versenyző nevezett, ami azt jelzi, hogy ennek a versenyszámnak is létjogosultsága van a Sherpa Rally futamai között.
A versenyen készült fotók az eredeti cikkhez tartozó fotóra kattintva nézhetők meg.
Kapcsolódó bejegyzés: 27. Sherpa Rally - 2011. október 23.
Egy héttel korábban, 2011. október 15-én rendezték meg az ugyancsak 27. alkalommal kiírt Jozef Psotka emlékversenyt, amelyet 2 év után ismét a felújított Sziléziai házból indulva és oda visszaérkezve hirdettek meg a szervezők. Az előző héten lehullott nagy mennyiségű hó, a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt, valamint azért, hogy minél kevesebb elfoglaltságot adjanak a Hegyi Mentőszolgálatnak, a versenyt nem az eredetileg kiírt útvonalon, a Magas-Tátra legszebb magashegyi hágóin rendezték meg. Fenti körülmények miatt módosított, így lényegesen könnyebb, de viszont teljesen biztonságos útvonalat jelöltek ki a szervezők, időfutamok nélkül. A versenyzők a gyülekezőhelynek meghirdetett Sziléziai házból lesétáltak Tátraszéplakra, ott volt a start. Innen felfutottak a Sziléziai házhoz, majd onnan a sárga jelzésen Ótátrafüredre, onnan fel a Tarajkára, majd a Felső turistaúton vissza a Sziléziai házhoz. Így mintegy 17 km-es pálya várta a közel 100 indulót, a megszokottól eltérő, kicsit extrém körülmények között.
A férfi verseny győztese itt is Matúš Vnenčák lett (1:40:23), aki a lengyel Jakub Przystast (1:45:45), valamint a szintén hazai Martin Vrábelt (1:50:13) előzte meg. A nők versenyét nyerte szintén a Sherpa Rallyn is diadalmaskodó Lenka Hiklová és Jana Madajová nyerte (2:15:05) holtversenyben, a harmadik helyen pedig Silvia Jahnová végzett (2:19:09). Az abszolút versenyben a legendás Milan Madaj végzett a második helyen (1:41:23).
A versenyen készült fotók az eredeti cikk mellett tekinthetők meg. Kapcsolódó bejegyzés: XXVII. Jozef Psotka emlékverseny - 2011. október 14-16.
Augusztus 27-én 18. alkalommal rendezték meg a „Horský kros Gerlach” (Futás a Gerlachra) elnevezésű hegyi futóversenyt. A 183 indulónak ideásli időjárási körülmények között, 23 °C-ban, tiszta időben kellett teljesíteni a Gerlachfalva – Sziléziai ház közötti 8400 m-es távot, 879 m szintkülönbséggel.
Az abszolút versenyt Martin Bajčičák nyerte (00:42:38,1). Második helyen a lengyel Andrzej Dlugosz végzett (00:43:44,5), míg a harmadik helyet Jakub Burghart szerezte meg (00:45:14,5). A nők versenyében a legjobb időeredményt a 35-49 év közötti kategóriában indult lengyel Izabela Zatorska érte el (00:55:10,1). A második és harmadik legjobb eredményt a 20-34 év közötti kategóriában indult, szintén lengyel versenyzők értéke el. Ezt a kategóriát Paulina Maciuszek nyerte (00:55:40,2), mögötte majdnem fél perccel lemaradva Anna Celinska ért célba (00:56:06,7)