Tátralomnic Kő-pataki-tó hegyi futóverseny Hír

Nagy Árpád
Nagy Árpád
2013/09/08
Augusztus 29-én, csütörtökön első alkalommal rendezték meg a Magas-Tátrában a Tátralomnic – Kő-pataki-tó hegyi futóversenyt. A verseny startjánál 76 induló jelent meg, nekik a kb. 10 kilométeres távon 860 méter szintkülönbséget kellett leküzdeniük. A verseny favoritjának a 35 éves csorbai futó, az ismert biatlonversenyző, Pavol Hurajt számított, aki végül is csak a harmadik helyet tudta megszerezni 1 óra 3 perces eredménnyel. „A pálya nagyon élvezetes, de nagy kihívás” – mondta a célban. A versenyt az ugyancsak 35 éves lengyel Andrzej Dlugosz nyerte meg, az előzőnél mintegy 6 perccel jobb időeredménnyel.

„Évek óta arra készültem, hogy egyszer valakinek eszébe jut egy hegyi futóversenyt rendezni Tátralomic és a Kő-pataki-tó között, a Zamkovszky-menedékházon keresztül. Ez egy csodálatos útvonal, szép futás” – mondta a célban a női verseny egyik hazai résztvevője, a tátralomnici Daniela Sokolová. Az előrejelzések ellenére az időjárás végül elfogadható volt, bár a célban nem volt több 5 °C-nál.