Több mint 70 km futás a Tátra gerincein Hír

Nagy Árpád
Nagy Árpád
2017/08/23
A Lengyel-Tátrában az elmúlt hét végén rendezték meg a harmadik alkalommal megszervezett „Tátra gerincein” ultrafutó versenyt („Biegu Granią Tatr”). A 300 regisztrált és az 50, a szervezők által meghívott versenyző augusztus 19-én, szombaton szokás szerint hajnal 4 órakor vágtak neki a 71 km-es távnak és nem mellékesen az 5000 méter szintkülönbségnek a Chochołowi-völgy (Dolina Chochołowska) torkolatában lévő Szürke-tisztásról. A verseny útvonala: Szürke-tisztás (Siwa Polana) – Chochołowi menedékház (Scrinisko na Chochołowskiej Polanie) – Rét-hegy (Grzes) – Volovec (Wołowiec), Vastag-hgy (Jarząbczy Wierch) – Koncsiszta (Kończysty Wierch) – Ék-hegy (Starorobociański Wierch) – Szürke-hágó (Siwa Przełęcz) – Ornak-gerinc (Ornak) – Ornak menedékház (Schronisko na Hali Ornak) – Toman-völgy (Dolina Tomanową) – Keskeny-csorba (Chudą Przełączka) – Sötét-hegy (Ciemniak) – Vörös-hegyek (Czerwone Wierchy) – Száraz-fogak (Suche Czuby) – Gáspár-csúcs (Kasprowy Wierch) – Murowaniec menedékház (Schronisko Murowaniec) – Kereszt-nyereg (Przełęcz Krzyżne) – Lengyel-Öt-tó völgye (Dolina Pięciu Stawów Polskich) – Roztoka-völgy (Dolina Roztoki) – Mickiewicz-vízesések (Wodogrzmoty Mickiewicza) – Waksmundi-rét (Rówień Waksmundzką) – Halmos-rét (Polana pod Kopieńec) – Olczai-völgy (Dolina Olczyska) – Nosal-nyereg (Nosalową Przełęcz) – Kuźnice (Kuźnice) – Zakopane, COS stadion(Stadion COS-u).

Az immár harmadik alkalommal megrendezett ultrafutóversenyt ezúttal Robert Faron nyerte meg, aki 9 óra 36 perc 27 másodperc alatt teljesítette a távot. Alig egy perccel utána ért célba a második helyezett Marcin Rzeszótko (9:37:12), a harmadik helyen pedig Przemysław Sobczyk (9:45:47) futott be a célba. A nők versenyét Magda Łączak (10:53:32) nyerte, a második helyet Anna Arseniuk (12:25:36), a harmadikat pedig Iwona Kik (12:29:43) szerezte meg. A férfiak mezőnyéből 253 induló ért célba, a női indulók közül 19 versenyző teljesítette a távot.